Геморой – це набряк кровоносних судин прямої кишки в області анальної ділянки. Для того, щоб зрозуміти, як виникає геморой і в чому полягають причини його виникнення, важливо знати про деякі анатомічні особливості анальної ділянки, де власне і виникає дане захворювання. Нижній відділ прямої кишки оточений широкою мережею венозних тіл, які називають кавернозними. Кавернозні тіла представляють собою спеціальну тканину з хорошим кровопостачанням. Ці тіла розташовані по всій окружності прямої кишки. Підтримка кавернозних тіл забезпечується за рахунок сполучної тканини. Сполучна тканина вплітається безпосередньо в стінки венозних судин і запобігає їх надмірному розширенню.
Кавернозні тіла набухають, щоб утримувати кал в кишківнику, і зменшуються щоб дозволити йому вийти. Людина відчуває позиви в туалет, тому що нерви прямої кишки відправляють сигнал в головний мозок про те, що зібралася достатня кількість калу. Після чого внутрішній сфінктер слабшає, відбувається відтік крові з кавернозних тіл і потім вихід калу.
Для багатьох людей, які страждають на геморой, даний діагноз стає справжнім шоком. Як взагалі може статися, що кавернозні тіла можуть заподіяти стільки страждань? Є цілий ряд факторів, які можуть призвести до утворення і збільшення гемороїдальних вузлів. Найчастіше вони безпосередньо пов'язані з нашими повсякденними звичками.
Як виникає геморой?
Початком появи геморою є тривале збільшення кавернозних тіл і подальше їх перетворення їх в гемороїдальні вузли. При порушенні циркуляції крові, яка наповнює кавернозні тіла, відбувається її застій і патологічне збільшення кавернозних тіл та утворення гемороїдальних вузлів, які спричиняють багато страждань.
Збільшені гемороїдальні вузли
Геморой — хвороба сучасної цивілізації
Багато факторів, які сприяють виникненню геморою, пов'язані з нашими повсякденними життєвими звичками. Малорухливий спосіб життя, неправильне харчування і стреси грають при цьому вирішальну роль. До того ж додатковий негативний вплив чинять поведінка і звички людей. Цим фахівці пояснюють високу кількість людей, які страждають на геморой. Саме тому геморой і називають хворобою сучасної цивілізації.
Появі геморою сприяють такі чинники, як:
- незбалансоване харчування;
- недостатнє вживання рідини;
- переважно сидячий спосіб життя і недостатня фізична активність;
- закріпи;
- сильні потуги при дефекації;
- регулярне застосування послаблюючих засобів;
- надлишкова вага.
Вагітність і заняття бодібілдингом сприяють появі геморою
Існують також і інші причини утворення гемороїдальних вузлів: геморой може бути викликаний наявністю слабкої сполучної тканини. Слабкість сполучної тканини може бути як вродженою, так і набутою. Часто збільшення гемороїдальних вузлів може бути викликано вагітністю і пологами.
З досвіду лікарів та фармацевтів ми знаємо, що при певних обставинах силові види спорту також можуть спровокувати появу геморою. Тиск на ділянку тазу та пряму кишку, який виникає у бодібілдерів, може призвести до появи геморою і таких симптомів, як свербіж та печіння.