Постеризан форте

Форма випуску, склад і упаковка

Мазь для ректального застосування від білого до бежевого кольору, з характерним запахом фенолу.

Склад:

діючі речовини: 1 г мазі містить: 166,70 мг стандартизованої суспензії культури бактерій (містить 5,0 х 108 E.coli, убитих і законсервованих у 3,3 мг зрідженого фенолу), 2,50 мг гідрокортизону;

допоміжні речовини: ланолін, парафін жовтий м'який.

По 25 г у тубі алюмінієвій з аплікатором. По 1 тубі в картонній пачці.

Супозиторії ректальні від білого до бежевого кольору, з характерним запахом фенолу.

Склад:

діючі речовини: 1 супозиторій містить: 387,10 мг стандартизованої суспензії культури бактерій (містить 1,0 х 109 E.coli, убитих і законсервованих у 6,6 мг зрідженого фенолу), 5,00 мг гідрокортизону;

допоміжні речовини: твердий жир, ацетилцистеїн, олія рицинова поліетоксильована, гідрогенізована, альфа-токоферол, динатрию едетат (Трилон Б).

По 5 супозиторіїв в стрипі. По 2 стрипи в картонній пачці.

Фармакотерапевтична група
Засоби для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування.

Код АТХ С05А А.

Реєстраційні №№:

  • мазь UA/4864/01/02
  • супозиторії UA/4864/02/02

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Препарат стимулює процеси місцевого імунітету та за рахунок антигенної дії, спричиняючи як неспецифічну, так і специфічну імунні реакції, внаслідок чого підвищує місцевий імунний опір. Прискорює та покращує загоювання ран, має протизапальний ефект, попереджає реінфекцію та суперінфекцію.

Фармакокінетика. Внаслідок сорбції або трансцитозу компоненти суспензії культури бактерій діють як антигени та ініціюють процес місцевої імунізації, що, в свою чергу, спричиняє захисну імунну реакцію.

Показання до застосування

Постеризан форте мазь призначають дорослим для лікування:

  • симптомів геморою;
  • анальних тріщин;
  • екземи.

Постеризан форте супозиторії призначають дорослим для лікування:

  • симптомів геморою.

Спосіб застосування та дози

Мазь. Перед застосуванням необхідно здійснити гігієнічні процедури анальної ділянки. Дорослим наносити мазь на уражену ділянку шкіри та слизової оболонки 2 рази на добу (зранку та ввечері), по можливості після дефекації, обережно втерти пальцем. Для введення мазі в анальний канал та пряму кишку можна використовувати аплікатор з боковими отворами, який знаходиться в упаковці. Тривалість курсу лікування визначає лікар, залежно від характеру та перебігу захворювання. Зазвичай термін застосування становить 5–7 днів.

Супозиторії. Перед застосуванням необхідно здійснити гігієнічні процедури анальної ділянки. Застосовувати ректально, дорослим по 1 супозиторію 2 рази на добу (зранку та ввечері), по можливості після дефекації. Тривалість курсу лікування визначає лікар, залежно від характеру та перебігу захворювання. Зазвичай термін застосування становить 5–7 днів.

Побічні реакції

Мазь. В окремих випадках у хворих з підвищеною чутливістю до компонентів мазі Постеризан форте можуть спостерігатися реакції гіперчутливості, включаючи свербіж і печіння, депігментація, гіпертрихоз, сухість шкіри. Може спричинити контактний дерматит (наприклад, через гіперчутливість до фенолу). При тривалому використанні препарату у високих дозах можливі наступні дерматологічні реакції: дерматит, екзема, сповільнене загоєння ран і тріщин, розвиток вторинної інфекції, атрофія слизової оболонки, атрофія шкіри, адренокортикальна супресія, розширення капілярів (телеангіектазія), поява розтяжок на шкірі (стриїв) та стероїдних вугрів.

Супозиторії. В окремих випадках у хворих із підвищеною чутливістю до компонентів супозиторіїв Постеризан форте можуть спостерігатися реакції гіперчутливості, включаючи свербіж і печіння. Може спричинити контактний дерматит (наприклад, через гіперчутливість до фенолу). При тривалому використанні препарату у високих дозах можливі наступні дерматологічні реакції: дерматит, екзема, сповільнене загоєння ран і тріщин, розвиток вторинної інфекції, атрофія слизової оболонки, атрофія шкіри, адренокортикальна супресія, розширення капілярів (телеангіектазія), поява розтяжок на шкірі (стриїв) та стероїдних вугрів. Синдром Кушинга, гіперглікемія, глюкозурія, затримка росту, внутрішньочерепна гіпертензія, сухість шкіри, "ефект рикошету", що може призвести до стероїдної залежності.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого компоненту препарату. Специфічні стани шкіри (туберкульоз, сифіліс, гонорея) у зоні застосування, вітряна віспа, реакція на вакцинацію, грибкові захворювання, запальні захворювання шкіри обличчя (пероральний дерматит, розацеа), інші бактеріальні, вірусні, паразитарні інфекції у місці застосування, виразкові ураження та атрофічні зміни у місці застосування, пухлини аноректальної зони.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність. Кортикостероїди проникають через плаценту. На даний час відсутні чіткі відомості щодо розвитку тератогенних ефектів у людини, подібних до тих, що спостерігалися у дослідах на тваринах. При системному застосуванні великих доз кортикостероїдів повідомлялося про вплив на плід або новонароджену дитину (затримка росту у матці, адренокортикальна супресія). Незважаючи на малу кількість інформації щодо застосування кортикостероїдів у вигляді мазі (супозиторіїв) у період вагітності, з огляду на їх обмежену системну абсорбцію можливе застосування кортикостероїдів слабкої та помірної дії (клас 1 та клас 2), таких як гідрокортизон, протягом коротких періодів часу та на обмежених ділянках шкіри. Вищезгадані ефекти не можна виключати при довготривалому застосуванні або нанесенні на великі ділянки шкіри. Це можна робити лише при наявності особливих показань.

Годування груддю. Гідрокортизон можна застосовувати жінкам, які годують груддю, лише за умов короткочасного лікування. При довгостроковому лікуванні або нанесенні на великі ділянки ураженої шкіри слід припинити годування груддю.

Особливості застосування

Лікування продовжувати до зникнення симптомів, але не довше 5–7 днів. При застосуванні будь-яких топічних стероїдів слід пам'ятати про можливість системної абсорбції. У випадку грибкових інфекцій необхідно одночасно застосовувати місцевий протигрибковий лікарський засіб.

Мазь. Під час лікування маззю Постеризан форте міцність презерватива на розрив може зменшитися через вміст компонента жовтого м'якого парафіну, і, таким чином це може негативно вплинути на якість презерватива. Містить ланолін. Може спричинити місцеві реакції шкіри (наприклад, контактний дерматит).

Супозиторії. Містить олію рицинову поліетоксильовану, гідрогенізовану. Може спричинити місцеві реакції шкіри.

Передозування

Про випадки передозування або інтоксикації не повідомлялося. Передозування спричиняє пригнічення гіпотоламо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи. У разі випадкового перорального введення препарату (наприклад, дітьми) можливі розлади шлунково-кишкового тракту (біль у животі, нудота). Тривале застосування у великих дозах посилює резорбцію та підвищує ризик розвитку системних ефектів гідрокортизону, таких як порушення менструального циклу, підвищення артеріального тиску, сповільнення загоєння ран, м'язова слабкість, безсоння, підвищення рівня цукру в крові. У випадку, якщо спостерігаються симптоми гіперкортицизму, лікування слід припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні мазі (супозиторіїв) Постеризан форте з іншими препаратами, які містять кортикостероїди (у формі таблеток, крапель або ін'єкцій), можливе посилення терапевтичних та побічних ефектів кортикостероїдів.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Умови зберігання

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС у недоступному для дітей і сухому, захищеному від світла місці.

Термін придатності мазі - 3 роки.

Термін придатності супозиторіїв - 2 роки.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням уважно ознайомтесь з інструкцією по застосуванню та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати у недоступному для дітей і сухому, захищеному від світла місці. Препарат відпускається в аптеках без рецепта лікаря. Постеризан супозиторії №10 (5х2) Р.П. UA/4864/02/01 Наказ МОЗ України №2740 від 09.12.2021; Постеризан мазь 25 г №1 Р.П. UA/4864/01/01 Наказ МОЗ України №2740 від 09.12.2021; Постеризан форте супозиторії №10 (5х2) Р.П. UA/4864/02/02 Наказ МОЗ України №2740 від 09.12.2021; Постеризан форте мазь 25 г №1 Р.П. UA/4864/01/02 Наказ МОЗ України №2740 від 09.12.2021.

 

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

2016-2018 | OMG