Закрепи є дуже поширеною причиною виникнення геморою. Через сильні потуги під час дефекації відбувається застій крові у кавернозних тілах прямої кишки, що викликає їх збільшення і перетворення у гемороїдальні вузли.
Деякі люди вважають закрепом відсутність щоденної дефекації або необхідність в потугах під час дефекації. Але лікарі, як правило, говорять про наявність закрепу лише в тому випадку, якщо випорожнення організму відбувається рідше трьох разів на тиждень. Крім того, типовими симптомами є твердий кал, надмірні потуги і неповне випорожнення кишківника. Якщо такий стан триває більше трьох місяців, лікарі називають це хронічним закрепом (констіпацією).
Важливо правильно розпізнати причину закрепів
Розрізняють дві форми хронічного закрепу. У першому випадку закріп виникає від того, що товстий кишківник транспортує харчову кашицю повільніше, ніж необхідно. Причиною цього можуть бути неправильне харчування, застосування медикаментів або такі захворювання, як хвороба Паркінсона, поперечний мієліт або цукровий діабет. Однак точна причина найчастіше залишається невідомою.
У другому випадку порушено процес випорожнення кишківника. Це можливо у тому випадку, коли людина свідомо чи ні, але стримує процес дефекації. Це викликає затвердіння калу в останньому відділі кишківника, у зв'язку з чим процес дефекації стає складним і болючим. Через неприємні симптоми люди намагаються відкласти похід в туалет. Це ще більше погіршує стан при хронічному закрепі без наявності фізичних причин. Причиною затримки дефекації можуть також бути такі захворювання, як збільшені гемороїдальні вузли або анальна тріщина.
Регулярний стул запобігає геморою
Для того, щоб кавернозні тіла не перевантажувати при закрепах, необхідно правильно визначити причину закрепів і провести необхідне лікування. Часте і тривале застосування послаблюючих засобів дуже шкідливе, тому не слід ними зловживати.
У боротьбі з хронічним закрепом важливо включити у свій раціон продукти, багаті баластними речовинами. Крім того, при появі позивів до дефекації слід іти в туалет. Постеризан полегшує процес дефекації. Постеризан мазь або ректальні супозиторії мають захисну дію на шкіру анального каналу і сприяють локалізації початкових симптомів захворювання на геморой.