Дуже незручно, дуже болісно — ви завжди можете почути різні історії про ректальне обстеження. Насправді все це не так! Особливо якщо знаєш, як це робиться.
Дослідження симптомів захворювання
Щоб лікар міг якісно провести обстеження, анальна ділянка і пряма кишка повинні бути добре доступні. У зв'язку з цим лікар швидше за все попросить вас прилягти на бік і зігнути ноги або прийняти необхідне положення на спеціальному стільці. Потрібно розслабитися. Тоді обстеження пройде комфортніше.
Спочатку лікар огляне задній прохід зовні, щоб переконатися у відсутності запалення, подразнення шкіри, тріщин і
збільшених гемороїдальних вузлів. Потім лікар проведе пальпацію заднього проходу. Дане обстеження (пальпація) дозволяє виявити патологічні зміни і збільшені гемороїдальні вузли. Також можна визначити рівень напруги сфінктера.
Якщо після проведеного огляду лікар не зміг поставити однозначний діагноз, він проводить дослідження анального каналу. Щоб забезпечити якісне проведення ендоскопії, кишківник повинен бути порожнім. У зв'язку з цим напередодні слід прийняти послаблюючий засіб або зробити клізму. Для проведення ендоскопії лікар може використовувати різні трубки, в залежності від того, що він хоче обстежити: проктоскоп призначений для дослідження анального каналу і нижньої частини прямої кишки, ректоскоп дозволяє оглянути всю прямую і сигмовидну кишки.
При проведенні колоноскопії лікар може обстежити більш глибокі ділянки кишківника, весь товстий кишківник, аж до переходу в тонкий кишківник. Даний процес можливий завдяки тонкому зонду, на кінці якого розміщено мінікамеру.